Ta spletna stran vsebuje t.i. piskotke. Vec o tem si lahko preberete na uporabniskih straneh.

Se strinjam

Uspehi naših športnikov marca in aprila 2011
Naši dijaki in dijakinje so marca in aprila 2011 uspešno nastopali na športnih tekmovanjih:

Žan Kranjec 4.D je odlično nastopil na državnem članskem prvenstvu v smučanju.
Eli Plut 2.C je odlično nastopila na državnem članskem prvenstvu v smučanju.
Anže Bernik 2.C je nastopil na mladinskem svetovnem prvenstvu v hokeju.
Patricia Gleščič 2.D je odlično nastopila na mednarodne tekmovanju v drsanju.
Filip Kavčič 2.C je nastopal na svetovnem mladinskem prvenstvu v deskanju.
Gaber Dobrovoljc 4.D in Dejan Trifkovič 3.D se pripravljata z mladinsko nogometno reprezentanco.
Jan Petrač 1.C je izpolnil zahtevano normo za nastop na Evropskem mladinskem olimpijskem festivalu.

Žan Kranjec je na državnem članskem prvenstvu v alpskem smučanju osvojil drugo mesto v slalomu in tretje mesto v veleslalomu. V mesecu aprilu je Žan zelo dobro nastopal na FIS tekmah v Bolgariji (Bansko), kjer je v super kombinaciji in v superveleslalomu kar štirikrat stal nanajvišji stopnički.

Eli Plut je na državnem članskem prvenstvu osvojila drugo mesto v superveleslalomu.

Anže Bernik je nastopal z mladinsko hokejsko reprezentanco, na svetovnem prvenstvu divizije I, v Mariboru. Mlada hokejska reprezentanca, se je z istim izkupičkom točk kot Danska, uvrstila na drugo mesto v I diviziji, za napredovanje v elitno divizijo pa je odločala medsebojna tekma z Dansko. Žal je neprijetna poškodba doletela Anžeta na tekmi z Belorusi, kjer si je nesrečno zlomil ključnico. Anžetu želimo čimprejšnje okrevanje. V letošnji sezoni je igral za mladince in člane. Pri mladincih je osvojil naslov državnega prvaka, pri članih pa 2. mesto v Slo hokej ligi in 3. mesto v državnem prvenstvu.

Patricia Gleščič je z novim najboljšim izkupičkom točk na mednarodnem tekmovanju na Jesenicah v močni mednarodni konkurenci osvojila tretje mesto.

Kana Muramoto (JPN) Aki ko Suzuki (JPN) Patricia Gleščič (SLO)

Filip Kavčič je na svetovnem mladinskem prvenstvu v Italiji osvojil 16. mesto v snežnem žlebu. Opravil je izjemen kvalifikacijski nastop in se uvrstil neposredno v finale (z oceno 24,6 točke je bil po kvalifikacijah 6. uvrščeni in 1. v svoji skupini). Na treningu za finale je vozil izjemno. Njegove amplitude trikov in natančna izvedba so nakazovali preboj med najboljših 8 uvrščenih tekmovalcev, kar bi bil za 17 letnega tekmovalca in za celotno ekipo izjemen uspeh. Žal pa v finalu ni šlo po pričakovanjih. V prvi vožnji finala je bil nenatančen na drugem skoku, zato ni mogel nadaljevati s svojo sestavo. V drugi finalni vožnji pa je prehitro začel z rotacijo na prvem skoku in zaradi tega grdo padel. Zaradi bolečin v hrbtu so ga odpeljali v bolnišnico, ampak na srečo ni utrpel večje poškodbe.

Jan Petrač je že na prvem tekmovanju na prostem v letošnji sezoni izpolnil normo v teku na 1500m za nastop na mladinskem svetovnem prvenstvu v atletiki in na Evropskem mladinskem olimpijskem festivalu.