Tekme za končno razvrstitev - sreda, 17. decembra 2014

Za 7. mesto - CS Volta, Italija : Gimnazija Šentvid – mlajši 32 : 45

Za 5. mesto - ŠC PET : PHYK, Finska 18 : 44

Polfinale 1 - Gimnazija Šentvid : Koledž Beograd, Srbija 42 : 39

Polfinale 2 - Šolski center Novo mesto : Gimnazija Bežigrad 31 : 48

Tekma za 1. mestoGimnazija Šentvid : Gimnazija Bežigrad 56 : 36

Zmagovalec tekmovanja v metu za tri točke:

Zmagovalec v zabijanju:

Luka Pirc, Gimnazija Bežigrad

Najboljši igralec turnirja:

Jan Bešter, Gimnazija Šentvid

V Športni dvorani Gimnazije Šentvid so v ponedeljek, torek in sredo (od 15. do 17. decembra 2014) potekali jubilejni 10. Dnevi šentviške košarke. Največjega košarkarskega turnirja srednjih šol v tem času v Evropi se je udeležilo kar osem ekip, od tega tri  iz tujine - Italije, Finske in Srbije.

Zadnji dan turnirja se je s tekmami za končno razvrstitev začel s tekmo med mlajšimi predstavniki Gimnazije Šentvid, ki so se udarili z italijansko šolo CS Volta. Mlajši Šentvidčani so razliko naredili v drugem polčasu in se na koncu veselili zmage s 45:32 ter s tem končnega 7. mesta. Na drugi tekmi dneva so že od samega začetka pobudo prevzeli igralci PHYK-ja iz Finske, in si ob polčasu ustvarili udobnih osem točk naskoka (20:12). V drugem polčasu so prednost pred Šolskim centrom PET še povišali in zmagali s 44:18 in s tem  osvojili 5. mesto. Prvi polfinale med Gimnazijo Šentvid in Koledžom iz Beograda se je na koncu izkazal za najzanimivejšo tekmo dneva. Obe ekipi sta jo začeli zavzeto in s pritiskom od prve minute, ob polčasu pa so imeli fantje iz Srbije koš naskoka (18:16). V zadnjih šest minut tekme sta moštvi vstopili poravnani na 26, tri minute pred koncem tekme pa so Šentvidčani zaostajali za točko (34:35). Kljub temu so ohranili mirne živce in Beograjčanom do konca tekme dovolili, da dosežejo le še štiri točke, sami so jih dali osem, in se z rezultatom 43:39 uvrstili v veliki finale. Tekmo, ki je odločala o drugem finalistu, med Šolskim centrom Novo mesto in Gimnazijo Bežigrad, so bolje začeli Bežigrajčani, vodstvo hitro dvignili na dvomestno število točk, šele v drugem polčasu pa so Novomeščani razliko nekoliko zmanjšali, a so varovanci Matica Vidica znova stopili na plin in tekmo dobili z rezultatom 31 : 48 in se v finalu pridružili gostiteljem turnirja.

Edino prav je bilo, da se jubilejni 10. dnevi šentviške košarke zaključijo z derbijem med večnima mestnima rivaloma a hkrati prijateljskima šolama, Gimnazijo Šentvid in Gimnazijo Bežigrad, saj je prav ta turnir tudi nadaljevanje tradicionalnega srečanja obeh šol, ki je potekal od osamosvojitve dalje in trajalo kar 14 let. Po nervoznem začetku tekme so se hitreje zbrali Šentvidčani in povedli s 15:11, ob polčasu pa vodili že z 31:15. V tretji četrtini so Bežigrajčani zaigrali bolje in vzpostavili ravnotežje na igrišču, toda gostitelji turnirja so vzdrževali visoko prednost, ki je sedem minut pred koncem tekme narasla že na +20 (42:22). Ekipi sta se za tem sprostili, razlika pa je ostala visoka in Gimnazija Šentvid se je na koncu veselila zmage 56 : 36, s tem pa se je pokal za velike zmagovalca Dnevov šentviške košarke znova vrnil domov.

Med turnirjem je potekalo tudi tekmovanju v metu za tri točke, kjer  je po napetem boju v finalu zmagal igralec Koledž Beograda, Dejan Bolović, ki je premagal Mateja Kavaša iz Gimnazije Bežigrad. Najboljši v tekmovanju v  zabijanju je postal Luka Pirc iz Gimnazije Bežigrad, ki je bil v finalu boljši od Tevža Ružiča iz Gimnazije Šentvid. Na koncu so proglasili še najboljšega igralca turnirja. To je zasluženo postal igralec domače ekipe Jan Bešter.

Nastop na turnirju so popestrili tudi Šentviški Fanatiki, ki so tokrat nastopili v kombinaciji s starejšimi dijaki, ki sestavljajo skupino Dunk Kinks ter podmladek plesne skupine Zmajčice v kateri plešejo tudi tri naše dijakinje.