Ta spletna stran vsebuje t.i. piskotke. Vec o tem si lahko preberete na uporabniskih straneh.

Se strinjam

Državno prvenstvo srednjih šol v atletiki 2010
V četrtek, 20. maja 2010  je na atletskem stadionu v Ljubljani potekalo državno prvenstvo srednjih šol. Na državno prvenstvo se v vsaki disciplini uvrsti le dvajset najboljših tekmovalcev glede na dosežke iz področnih tekmovanj. Letos je imela Gimnazija Šentvid enaindvajset finalistov posameznikov. V finale pa sta se uvrstili tudi dve moški in ženska štafeta. Žal je bilo že drugo leto zapored državno prvenstvo srednjih šol okrnjeno, zaradi reprezentančnega nastopa najboljših atletov U18 na kvalifikacijah za olimpijske igre mladih v Moskvi. Na kvalifikacije v Moskvo je potovalo pet naših dijakov in dijakinj. Ponosni smo lahko na reprezentante: Mitjo Lindiča, Jana Dovča, Tilna Koširja, Lauro Strajnar in Mašo Žnidaršič.

Dosežki naših dijakov in dijakinj na državnem prvenstvu:

Luka Zidar je postal državni prvak v skoku v višino z novim osebnim rekordom (201cm).

Jure Kopač je osvojil drugo mesto v suvanju krogle (13.67m).

Žiga Kašpar je osvojil tretje mesto v teku 1000m (2:42,20)

Moška štafeta je v postavi:
Sebastijan Pirnat, Tomaž Bokan, Luka Končina in Matej Lindič, osvojila tretje mesto (44,55s).

Ženska štafeta je osvojila 4.mesto (51,47s) tekle so:
Brina Mljač, Urša Belaj, Zala Avguštin in Joni Tomičič Prezelj

Druga moška štafeta je osvojila 7. mesto (46,00s), tekli so:
Lovrenc Valič, Luka Memon, Matevž Ogrinc in Svarun Stergar

Joni Tomičič Prezelj 4.mesto v teku na 100m (12,85s)
Lovrenc Valič 6.mesto v teku na 1000m (2:44,75)
Eva Judež 6.mesto v skoku v daljino (519cm)
Gašper Hajdu 7.mesto v skoku v višino (186cm)
Sergij Potočnik 7.mesto v suvanju krogle (12.63m)
Urša Jakelj 8.mesto v teku na 1000m ( 3:15,75)
Matic Kovač 10.mesto v suvanju krogle (12.29m)
Jure Gaber 10.mesto v teku na 2000m (6:07,42)
Luka Končina 12.mesto v teku na 400m (52,27s)
Zala Avguštin 13.mesto v teku na 400m (1:03,31)
Žan Črne 14.mesto v teku na 2000m (6:14,16)
Svarun Stergar 15.mesto v teku na 400m (53,38)
Matej Lindič 19.mesto v teku na 400m (54,27)
Na finalno tekmovanje sta se uvrstila tudi Žan Kranjec in Patrica Gleščič, ki pa se žal zaradi drugih obveznosti tekmovanja nista mogla udeležiti.