Ta spletna stran vsebuje t.i. piskotke. Vec o tem si lahko preberete na uporabniskih straneh.

Se strinjam

Državno prvenstvo v atletiki U18
V soboto in nedeljo 5. in 6. junija 2010 je bilo v Ljubljani državno prvenstvo za mlajše mladince. Na tekmovanju je nastopilo sedemnajst naših dijakov in dijakinj. Letošnji dosežki naših atletov pa so bili izjemni.

Mitja Lindič je osvojil tri zlate medalje in hkrati že petič letos popravil državni rekord.Mitja je bil najboljši v teku na 110m z ovirami in z dosežkom 13,82 postavil nov mejnik, zmagal je v teku na 400m z ovirami z rezultatom 52,34 kar je le 2 stotinki sekunde slabše od njegovega državnega rekorda. Tretjo zmago pa je osvojil v štafetnem teku 4x300m.

Jan Dovč je svoje izjemne sposobnosti pokazal tako, da je dvakrat zmagal in sicer v teku na 2000 metrov z zaprekami (6:06,41) in v teku na 3000 metrov (9:15,87).  Njegov lahkoten tek je bilo z veseljem občudovati.

Maša Žnidaršič je letos izjemno napredovala in je na tem prvenstvu potrdila svoje sposobnosti s petimi medaljami. Dve zmagi je dosegla v skoku ob palici (2,60) in štafetnem teku 4x300 metrov, Dve drugi mesti je osvojila v troskoku (11,65) in štafetnem teku 4x100 metrov, tretje mesto pa je osvojila v skoku v daljino (5,42).

Tilen Košir je osvojil dve zmagi. Najboljši je bil v troskoku (13,84) in v štafetnem teku 4x300 metrov. Tilen mi je pred tekom v štafetnem teku dejal, da bo tekel z vsem srcem za zmago. Tilen je dosegel nov osebni rekord v skoku v daljino in je z rezutatom 645 cm osvojil 5. mesto.

Matej Lindič je osvojil komplet medalj (zlata, srebrna, bronasta). Zlato medaljo je osvojil v štafetnem teku 4x300 metrov. Srebrno medaljo je osvojil v teku na 400 metrov z ovirami. Bronasto medaljo je osvojil v teku na 110 metrov z ovirami.

Luka Končina je osvojil tri medalje. Z novim osebnim rekordom je osvojil drugo mesto v teku na 400 metrov (51,01). Luka je bil tretji v teku na 400m z ovirami (58,05). Tretje mesto je osvojil tudi v štafetnem teku 4x300m.

Joni Tomičić Prezelj je osvojila dve medalji. Joni je imela lansko leto težave s poškodbami. Letos pa se je izkazalo, da se je njena vstrajnost izplačala saj dosega res izjemno dobre rezultate v tekih na 100 metrov z ovirami. Srebrno odličje si je priborila z novim osebnim rekordom 14,35 sekunde. Zmago pa je dosegla v štafetnem teku 4x100 metrov.

Laura Strajnar je osvojila dve medalji. Zmagala je v štafetnem teku 4x100 metrov. Tretje mesto je osvojila v teku na 100 metrov z ovirami.

Žiga Kašpar je osvojil bronasto medaljo v teku na 2000 metrov z zaprekami (7:05,61). V teku na 800 metrov (2:04,13) pa je osvojil šesto mesto.

Luka Zidar je v nedeljo tekmoval na mednarodnem mitingu v Postojni. V skoku v višino je dosegel nov osebni rekord. Luka je preskočil 205 cm kar pa je že izjemno dober rezultat za višinaša.