Ta spletna stran vsebuje t.i. piskotke. Vec o tem si lahko preberete na uporabniskih straneh.

Se strinjam
 
 
Arhiv novic
VLOGA ŠPORTA V PREŽIVLJANJU PROSTEGA ČASA MLADIH V LJUBLJANI
Objavljeno: 08.10.2012
Objavil: Matej Grgurevič

Za in proti, zavod za kulturo dialoga in  Debatni klub Gimnazije Šentvid vas
vabita na javno razpravo  pod naslovom >VLOGA ŠPORTA V PREŽIVLJANJU PROSTEGA ČASA MLADIH V LJUBLJANI<, ki  bo 10. oktobra ob 18.00 uri na Gimnaziji Šentvid v Ljubljani, v Veliki predavalnici (stranski vhod nasproti
Zdravstvenega doma).

Govorci in govornica:  Mag. Mateja Demšič, MOL, vodja Urada za mladino,
Oddelek  za predšolsko vzgojo in izobraževanje,  Samo Belavič Pučnik, Zavod
za zdravstveno varstvo Ljubljana, Jakob Vrhovec, športnik, Alen Hliš,
predsednik Dijaške organizacije Slovenija, Miha Mohorko, predsednik
Mladinskega sveta Ljubljana in Marko Lebar, vodja odseka za programe športa, Oddelek za šport, MOL, ga. Tatjana Polajnar, direktorica zavoda Šport Ljubljana in g. Drago Banović, direktor področja.
Uvodni nagovor ravnatelj Gimnazije Šentvid mag. Jaka Erker. Razpravo bo
vodila Tamara Juričič.

Osnovna izhodišča razprave: Strokovnjaki z različnih področij opažajo, da se
mladi vedno manj gibajo, se manj udeležujejo prostočasnih aktivnosti ter vse več časa preživljajo za računalnikom. Kaj lahko v zvezi s tem storijo starši, šole, dijaške in študentske organizacije ter Mestna občina Ljubljana (MOL)? Medtem ko dijaške in predvsem študentske organizacije precej sredstev namenjajo za zabave, je organiziranih športnih aktivnosti proporcionalno precej manj. Športna društva in šole so razmeroma slabo povezani, ponudba nekaterih športnih društev pa je za marsikoga predraga. MOL si je v Strategiji razvoja športa (2008-2012) postavila cilje večino meščanov povezati s športom, spodbujati športnike k vrhunskim športnim dosežkom, urediti urbani športni prostor in organizirati kvalitetnejše društveno delovanje, v ta namen pa je celo ustanovila Oddelek za šport. Kako se je strategija tudi dejansko implementirala? So mladi zadovoljni z možnostmi športnega udejstvovanja v Ljubljani? Kako mlade spodbuditi k večji športni aktivnosti? Kako mladi lahko vplivajo na odločitve in strategije MOL?

Vabimo vas, da še pred samo razpravo posredujete svoja  mnenja, komentarje, vprašanja  o obravnavanih vsebinah na elektronski naslov moderatorke razprave Tamare Juričič, tamara.juricic@gmail.com, saj bi želeli tudi vaša stališča vključiti v samo razpravo.

Vljudno vabljeni!